Arama 
Ana Sayfa | English
   
 
 
 
  Kurumsal Birimlerimiz Mevzuat Bilgi Merkezi Firma Rehberi Galeri Linkler İletişim  
 
  TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI
  BAŞVURU - KARAR - DEĞERLENDİRME - OFİS ALANI HAKKINDA
  ÇUKUROVA TGB İŞLETME YÖNERGESİ
  FORMLAR
  ÖĞRETİM ELEMANI GÖREVLENDİRME FORMLARI
  TEKNOLOJİK ÜRÜN BELGESİ
  AR-GE HAKKINDA
  ÇUKUROVA TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ YÖNERGESİ
  Ç.Ü. ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÇUKUROVA TGB'DE GÖREVLENDİRME VE ŞİRKET KURABİLMELERİNE DAİR YÖNETMELİK
  Ç.Ü. FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI, TEKNOLOJİ TRANSFERİ VE BİLGİNİN TİCARİLEŞTİRİLMESİ YÖNERGESİ
  Ç.Ü. ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÇUKUROVA TGB'DE GÖREVLENDİRME USUL VE ESASLARI
  SIKÇA SORULAN SORULAR

> Bilgi Merkezi  >  BAŞVURU - KARAR - DEĞERLENDİRME - OFİS ALANI HAKKINDA        

BAŞVURU VE KABUL SÜRECİ :
Çukurova Teknokent içinde 4691 sayılı TGB yasasından faydalanmak üzere yer almak isteyen kurum ve kuruluşlar ÇUKUROVA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ YÖNETİCİ A.Ş. ' ye ön başvurularını yaparlar.Bu başvuru kapsamında yapılan karşılıklı görüşme süreci sonunda uygun olan firmalardan, Yönetici Şirketten temin edecekleri Başvuru Kılavuzundaki formları hazırlamaları istenir.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ :
Başvurular, 3 kişilik bağımsız ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyelerinden oluşan Hakem-Bilirkişi Heyeti tarafından en geç 3 Hafta içerisinde değerlendirilir ve alınan kararlar değerlendirme formları ile birlikte Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. ' ye sunulur.

KARAR SÜRECİ :
Hakem-Bilirkişi heyetinin oluşturduğu değerlendirme raporları başvuruya ilişkin görüşler ve firmanın aldığı puan ile birlikte Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. tarafından Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu onayına sunulur.Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu gerekli değerlendirmesini yaparak, nihai kararı verir.Yönetim Kurulu kararı olumlu veya olumsuz firmaya bildirilir.Kabul edilen kişi ve firmalarla gerekli sözleşmeler yapılır.

OFİS ALANI TAHSİSİ :
Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yer almak isteyen girişimci taleplerinin değerlendirilmesi ve uygun bulunanlara yer tahsisinin yapılması Çukurova Teknokent Yönetici Anonim Şirketi' nin yetkisindedir.
Başvuruda bulunan firmanın hakem değerlendirmesi neticesi Çukurova Teknokent Yönetici A.Ş Yönetim Kuruluna bildirildikten sonra, Çukurova Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu, uygun bulunanlara yer tahsisi yaparak bölgede faaliyet göstermelerine izin verir.


 Sitemizi 01.01.2013 tarihten itibaren 8600 kişi ziyaret etmiştir